KAM NA VÝLET / Botanické zahrady a arboreta

Popis: Faunapark ve Frýdku-Místku.
Faunapark ve Frýdku-Místku.
Autor / zdroj: zoofm.cz

Nadšenci chtějí obnovit faunapark ve Frýdku-Místku

FRÝDEK-MÍSTEK

Frýdek-Místek měl v minulosti malou zoo přímo v centru města. Skupina nadšenců usiluje o to, aby na stejném místě vznikl faunapark, který by pomáhal s osvětou v oblasti ochrany přírody a ekologie. Navíc by tady rádi pořádali celou řadu akcí.

Parta nadšenců kolem Petra Dvořáčka a Petry Vlasákové vytrvale usiluje o obnovu faunaparku ve Frýdku-Místku. Společně s mnoha dalšími dobrovolníky vytváří příjemné a inspirativní místo pro aktivní odpočinek, vzdělávání, společenský a osobní rozvoj místních obyvatel, návštěvníků a turistů Frýdku-Místku.

Jejich cílem je vybudovat a provozovat malý flora a fauna park jako komunitní a rodinné centrum. Park se nachází ve Frýdku-Místku v ulici Na Příkopě 1221. Na tomto místě v polovině 20. století stávala frýdeckomístecká zoo a před ní sloužil areál jako odpočinkový parčík rodině Landsbergerů.

Nadšenci chtějí vybudovat klidovou zónu a zákoutí s lavičkami, přírodní dětské hřiště, minizoo se zvířaty nenáročnými na chov, jako jsou kozy, ovce, slepice, kachny, páv či morče. Dále kontaktní park, kde bude možné si zvíře pohladit, půjčit a vyvenčit, ale také vytvořit edukační centrum, které by vzdělávalo v oblasti přírod\, ekologie a ochrany životního prostředí. Součástí faunaparku by v budoucnu mohla být i naučná stezka a kavárna.

Ve faunaparku chtějí v budoucnu pořádat Dny otevřených dveří parku, přednášky a vzdělávací akce, kroužky a workshopy, společenské akce, dětské dny, případně i koncerty, divadla, letní kino a hlavně otevřít park veřejnosti.

Nadšenci chtějí také zapojit dobrovolníky a širokou veřejnost do budování, rekonstrukce a provozu parku.

Více informací najdete na webu zoofm.cz.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

60letá žena nevrátila větší obnos peněz, které nalezla na topení poštovního ústavu

Dosud netrestaná žena si zřejmě neuvědomila, čeho se může dopustit, když zatají a nevrátí nalezenou věc. V tomto případě finanční hotovost v částce 2

Komunikace na TGM bude uzavřena déle, než se předpokládalo

Oprava střední části frekventované třídy T. G. Masaryka ve Frýdku se komplikuje. Komunikace od Rubikovy křižovatky po kruhový objezd u Kostikova náměs

Testování dobrovolníků na protilátky proti koronaviru ukončeno

Na začátku května spustil Moravskoslezský kraj testování na nový typ koronaviru. Jeho cílem bylo ověřit promořenost obyvatel na jeho reprezentativním

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM