KAM NA VÝLET / Botanické zahrady a arboreta

Popis: Arboretum ve Frýdku-Místku.
Arboretum ve Frýdku-Místku.
Autor / zdroj: frydekmistek.cz

Dominantou arboreta jsou dvě jezírka propojená Panským potokem

FRÝDEK-MÍSTEK

Arboretum ve Frýdku-Místku nabízí obyvatelům i návštěvníkům města prostor k relaxaci v příjemném prostředí plném zajímavé a nevšední zeleně, doplněné odpočinkovými plochami.

Arboretum se rozprostírá na ploše zhruba dvou hektarů v blízkosti nemocnice a hospice. Rozrostlá zeleň vytváří spolu s jezírky, dřevěnými lávkami, obrostlými pergolami a dalšími estetickými prvky velice příjemnou a jedinečnou odpočinkovou zónu téměř uprostřed města.

Působivé jsou také po celý rok kvetoucí trvalkové záhony s modrými zvonky, žlutými hořci nebo podzimními astrami. K vidění jsou i bahenní rostliny, bylinky a léčivky, nechybí vřesoviště s vřesovci, azalkami a rododendrony, ani romantické rosarium se sadovými i pnoucími růžemi různých barev.

Dominantou arboreta jsou především dvě jezírka propojená Panským potokem s přirozenými prameny vtékajícími do jeho koryta. Vedou přes něj dřevěné lávky. V arboretu je i vyhlídka, ze které je možné kochat se pohledem nejen na zeleň, ale i na jezírko. Návštěvníci mohou posedět na lavičkách krytých dřevěnými pergolami různých tvarů a při troše štěstí v této oáze spatří divoké bažanty, divoké kachny plovoucí na hladině jezírka nebo kuňkající žáby.

Na území arboreta jsou umístěny informační tabule s orientační mapou, otevírací dobou a návštěvním řádem. Arboretum je přístupné od dubna do října vždy od 8 do 20 hodin. Od listopadu do března bývá zavřeno.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Moravskoslezský kraj zkouší ničit viry a bakterie ve vybraných vlacích speciálními nanonástřiky

Jak co nejúčinněji dezinfikovat hromadné dopravní prostředky a snížit tak riziko přenosu bakterií a virů? Budou speciální nanonástřiky fungovat ve vla

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

Město Frýdek-Místek nakoupilo roušky a předává je zdravotníkům, zítra začne distribuce seniorům

Primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký předal odpoledne Nemocnici ve Frýdku-Místku 2.500 kusů roušek z nanotextilie s účinností respirátoru FFP2. Zítra

DNES SE STALO

KULTURA9. dubna 1667

v pařížském Palais Royal se koná první veřejná výstava umění.

ZDRAVÍ9. dubna 1951

chirurg Jan Bedrna na čerstvě otevřené Vojenské lékařské akademii v Hradci Králové provedl první úspěšnou operaci chlopně. V tomto okamžiku se zrodila česká kardiochirurgie.

POZVÁNKA OBRAZEM