KAM NA VÝLET / Botanické zahrady a arboreta

Popis: Arboretum ve Frýdku-Místku.
Arboretum ve Frýdku-Místku.
Autor / zdroj: frydekmistek.cz

Dominantou arboreta jsou dvě jezírka propojená Panským potokem

FRÝDEK-MÍSTEK

Arboretum ve Frýdku-Místku nabízí obyvatelům i návštěvníkům města prostor k relaxaci v příjemném prostředí plném zajímavé a nevšední zeleně, doplněné odpočinkovými plochami.

Arboretum se rozprostírá na ploše zhruba dvou hektarů v blízkosti nemocnice a hospice. Rozrostlá zeleň vytváří spolu s jezírky, dřevěnými lávkami, obrostlými pergolami a dalšími estetickými prvky velice příjemnou a jedinečnou odpočinkovou zónu téměř uprostřed města.

Působivé jsou také po celý rok kvetoucí trvalkové záhony s modrými zvonky, žlutými hořci nebo podzimními astrami. K vidění jsou i bahenní rostliny, bylinky a léčivky, nechybí vřesoviště s vřesovci, azalkami a rododendrony, ani romantické rosarium se sadovými i pnoucími růžemi různých barev.

Dominantou arboreta jsou především dvě jezírka propojená Panským potokem s přirozenými prameny vtékajícími do jeho koryta. Vedou přes něj dřevěné lávky. V arboretu je i vyhlídka, ze které je možné kochat se pohledem nejen na zeleň, ale i na jezírko. Návštěvníci mohou posedět na lavičkách krytých dřevěnými pergolami různých tvarů a při troše štěstí v této oáze spatří divoké bažanty, divoké kachny plovoucí na hladině jezírka nebo kuňkající žáby.

Na území arboreta jsou umístěny informační tabule s orientační mapou, otevírací dobou a návštěvním řádem. Arboretum je přístupné od dubna do října vždy od 8 do 20 hodin. Od listopadu do března bývá zavřeno.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Senioři dostanou od kraje další bezpečnostní hlásiče

Hlásiče požáru a detektory oxidu uhelnatého dostanou zdarma senioři nad 65 let. Kraj tak navazuje na zvyšování bezpečnosti starších občanů.

Hasiči vyprošťovali v pondělí večer až do noci Scanii s těžkým nákladem

Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v pondělí večer více než čtyři hodiny ve Fryčovicích u nehody nákladního automobilu Scania, jehož návěs

Vítání občánků ve Frýdku opět od září

Společenský obřad vítání občánků, při kterém jsou novorozené děti s trvalým pobytem na území Frýdku-Místku vítány mezi občany města, se znovu uskutečn

DNES SE STALO

ŠKOLSTVÍ1. října 1863

byla v Praze otevřena první městská vyšší dívčí škola.

DOPRAVA1. října 1964

byl v Japonsku zahájen provoz vysokorychlostních vlaků – šinkansen. Trať spojila dvě největších japonská velkoměsta - Tokio a Ósaku. Maximální rychlost na trati byla 210 km/h. Tato trať byla okamžitým úspěchem, již tři roky po zahájení provozu bylo přepraveno 100 milionů cestujících.

DOPRAVA1. října 1973

byl ukončen provoz na poslední úzkorozchodné trati na Ostravsku.

POZVÁNKA OBRAZEM