KAM NA VÝLET / Botanické zahrady a arboreta

Arboretum ve Frýdku-Místku.
Dominantou arboreta jsou dvě jezírka propojená Panským potokem
Arboretum ve Frýdku-Místku.  
Autor / zdroj foto: frydekmistek.cz

Arboretum Frýdek-Místek / Frýdek-Místek

Arboretum ve Frýdku-Místku nabízí obyvatelům i návštěvníkům města prostor k relaxaci v příjemném prostředí plném zajímavé a nevšední zeleně, doplněné odpočinkovými plochami.

Arboretum se rozprostírá na ploše zhruba dvou hektarů v blízkosti nemocnice a hospice. Rozrostlá zeleň vytváří spolu s jezírky, dřevěnými lávkami, obrostlými pergolami a dalšími estetickými prvky velice příjemnou a jedinečnou odpočinkovou zónu téměř uprostřed města.

Působivé jsou také po celý rok kvetoucí trvalkové záhony s modrými zvonky, žlutými hořci nebo podzimními astrami. K vidění jsou i bahenní rostliny, bylinky a léčivky, nechybí vřesoviště s vřesovci, azalkami a rododendrony, ani romantické rosarium se sadovými i pnoucími růžemi různých barev.

Dominantou arboreta jsou především dvě jezírka propojená Panským potokem s přirozenými prameny vtékajícími do jeho koryta. Vedou přes něj dřevěné lávky. V arboretu je i vyhlídka, ze které je možné kochat se pohledem nejen na zeleň, ale i na jezírko. Návštěvníci mohou posedět na lavičkách krytých dřevěnými pergolami různých tvarů a při troše štěstí v této oáze spatří divoké bažanty, divoké kachny plovoucí na hladině jezírka nebo kuňkající žáby.

Na území arboreta jsou umístěny informační tabule s orientační mapou, otevírací dobou a návštěvním řádem. Arboretum je přístupné od dubna do října vždy od 8 do 20 hodin. Od listopadu do března bývá zavřeno.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.