Magazín / ARCHÍV

Nepodceňujte účinky koření. Dobře poslouží na talíři i v domácí lékárničce
Používáme je denně v kuchyni při dochucování jídel a často si ani neuvědomujeme, že koření může mít příznivý vliv nejen na chuť našich pokrmů, ale také na naše zdraví.
Úspěšná léčba zmrzlého ramene se bez rázové vlny neobejde
Typickým projevem prochladnutí svalů je syndrom zmrzlého ramene. Člověka přepadne znenadání, ovšem s o to větší intenzitou bolesti.
V Česku je už 799 nabíjecích stanic. Na většině z nich lze dobíjet elektromobil s jedinou kartou
Počet nabíjecích stanic pro elektromobily se za poslední dva roky více než ztrojnásobil. Prudký růst nastal rovněž u vozidel na elektřinu.
Nedostatek vitamínu D trápí většinu populace. Prevence nedostatku vitamínu D zejména u starších lidí může udržet svalovou výkonnost a podpořit imunitu
Správným doplněním vitamínu D lze významně podpořit náš imunitní systém. Světový den vitamínu D si každoročně připomínáme 2. listopadu.
ŠKODA 180 RS a 200 RS (1974): Stroje z jiné galaxie
Ještě před příchodem legendárního modelu ŠKODA 130 RS hájily na tratích československých soutěží barvy mladoboleslavské automobilky fantasticky rychlá kupé ŠKODA 180/200 RS.
Titul Česká astrofotografie měsíce za červenec 2021 obdržel snímek „Jupiter a Saturn“, jehož autorem je Pavol Janúšek
Na obloze se stále odehrává neúnavný a úžasný rej oběžnic, též hvězd bludných neboli planet. Z nich ty nejjasnější – Jupiter a Saturn právě nyní vévodí noční obloze.
Jak na obranu proti hackingu?
Firmy po celém světě zaznamenávají různé typy útoků na jejich sítě, jejichž počet se od vypuknutí pandemie rapidně zvýšil. Jak těmto útokům předejít? Jak co nejbezpečněji postupovat, když už útok proběhl?
Horké dny přináší problémy s křečemi. Nehrozí jen sportovcům
Křeče se pojí s dehydratací a svalovým přepětím. Ochromující bolest, nejčastěji v lýtkách, postihuje lidi zejména v létě a přichází bez varování. Po čase sice odezní, ale pokud člověka zasáhnou například při běhu či plavání, můžou být hodně nepříjemné.
Spermageddonu se bát nemusíme, říkají lékaři
Až 40 % mužů má po prodělání koronaviru horší spermiogram než před nemocí – zjistili to specialisté na reprodukci opakovaným měřením na klinikách, kde působí.
30. června vyprší možnost prodloužení propadlé STK
S koncem června vyprší možnost prodloužit platnost technických kontrol o 10 měsíců. Opatření bylo zavedeno v reakci na omezené možnosti pohybu obyvatel v době lockdownu. Je tedy na čase si zkontrolovat platnost technické kontroly u vašich vozidel.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

HISTORIE

9. prosince 1687

byl korunován teprve devítiletý Josef I. uherským králem.

HISTORIE

9. prosince 1931

se Španělsko se stalo republikou. Byly zrušeny výsady šlechty a katolické církve, církvi byl zabaven rozsáhlý majetek, ženy dostaly volební právo a byl zaveden občanský sňatek a rozvod.

HISTORIE

9. prosince 1437

zemřel ve Znojmě během cesty do Uher král Zikmund. Jeho smrtí vymřel lucemburský rod, který v českém království panoval 127 let.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí