KAM NA VÝLET / Turistika, pěší výlety

Popis: Účastnice turistického pochodu Švihák rožnovský.
Účastnice turistického pochodu Švihák rožnovský.
Autor / zdroj: archiv pořadatelů
Datum konání: sobota 12. 9. 2020

Turistický pochod Švihák rožnovský spustil registrace

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Šviháme to zas a znova, dneska jdeme do Rožnova!  Toto heslo razí pořadatelé druhého ročníku turistického pochodu Švihák rožnovský. Akce je naplánována na sobotu 12. září. Připraveno je celkem 14 tras od 7 do 66 kilometrů včetně například kočárkové trasy. Některé startují v Rožnově, jiné třeba v Ostravě, Frenštátu pod Radhoštěm či Frýdku-Místku. Všechny trasy vedou do Rožnova pod Radhoštěm. Na akci se mohou lidé vydat i parní vláčkem, který v sobotu 12. září bude jezdit mezi Valašským Meziříčím a Rožnovem v rámci akce Rožnovské parní léto 2020. Registrace na turistický pochod již je spuštěna, a to na webu www.svihakroznovsky.cz.

„Chceme zvednout lidi z gauče a v pokoronavirové době je pořádně rozhýbat,“ říká hlavní pořadatel Rostislav Bažanowski. „Před rokem došlo do cíle přes 1055 účastníků a věříme, že se opět dostaneme minimálně na podobnou úroveň. Na startu letošního druhého ročníku všichni přihlášení obdrží startovní číslo se svým jménem a lázeňský oplatek, vybírat mohou ze 14 tras. V cíli na Masarykově náměstí v Rožnově pod Radhoštěm, kde bude hrát country kapela, se všichni mohou těšit na originální medaili Švihák rožnovský,“ slibuje Rostislav Bažanowski.

Nejdelší trasa povede z ostravského Bělského lesa, je určená pro cyklisty a měří 65 km. Trasa pro pěší turisty měří 58 km. Dálkoplazi po dvaceti kilometrech dorazí k přehradě Olešná a pak se vydají přes Palkovické hůrky, Hukvaldy, Frenštát pod Radhoštěm a Velký Javorník. Pak už je to na rožnovské náměstí jen z kopečka. Ten, kdo půjde z Frýdku-Místku, tak se musí připravit na 38 km dlouhou trať. Několik tras také vede přes Pustevny a mýtickou horu Radhošť.

„Samozřejmě budeme startovat i z Rožnova. Vyšli jsme vstříc cyklistům a připravili jsme pro ně tři z brusu nové trasy, pěší si zde mohou vybrat z 5 tras. Vycházet respektive vyjíždět budeme vždy z Masarykova náměstí. Největší zájem očekáváme o trasu, která vede z Frenštátu pod Radhoštěm přes Velký Javorník a o kočárkovou trasu, která povede podél Bečvy ke golfovému hřišti,“ popisuje organizátor akce.

Registrovat se mohou nejen jednotlivci, ale i celé rodiny včetně čtyřnohých mazlíčků, kteří také mohou mít své startovní číslo se jménem. Úřady, školy a další instituce včetně firem mohou v rámci teambuildingu ještě více upevnit na několik hodin trvajícím pochodu vztahy svých zaměstnanců a nejen to, mohou zaměstnancům startovné i zakoupit.  

Na Šviháka rožnovského se mohou lidé vydat i parní vláčkem, který v sobotu 12. září bude jezdit mezi Valašským Meziříčím a Rožnovem v rámci akce Rožnovské parní léto 2020. Z Valašského Meziříčí do Rožnova jedou vlaky v 9.25 a 13.10 hodin, opačným směrem pak jedou v 11.35 a 15.27 hodin.   

Autor / zdroj: Marek Havran

DALŠÍ ČLÁNKY

Energetici přispěli v Moravskoslezském kraji na rozsvícení 60 stromečků

Společnost ČEZ se rozhodla navázat na úspěšný projekt z minulých let a přispěla 60 městům a obcím v kraji na rozsvícení vánočních stromečků.

Čtyřiadvacátá dokumentární Ji.hlava začíná za čtyři dny – a bude on-line

Půjde o zcela plnohodnotný ročník, který nabídne více než 270 filmů, debaty s režiséry, diskuse Inspiračního fóra i program pro děti. Festival otevře

Výstava 50 let pivovaru Radegast v Nošovicích

Dne 3. prosince 2020 uplyne 50 let od zahájení provozu pivovaru Nošovice. Pojďte si s námi připomenout historii pivovaru, který je spolu s mosteckým

DNES SE STALO

VĚDA27. listopadu 1783

britský fyzik John Michell informuje Královskou společnost v Londýně o vlivu gravitace na světlo a popisuje poprvé černé díry ve vesmíru.

SPOLEČNOST27. listopadu 1895

Alfred Nobel podepsal svou poslední závěť a odkázal 31 miliónů tehdejších švédských korun na fond každoročního oceňování vědeckých a jiných zásluh, z čehož pak vznikla Nobelova cena.

TECHNIKA27. listopadu 2001

Hubbleův teleskop zaznamenal sodík v atmosféře exoplanety HD 209458 b, čímž byla objevena první atmosféra planety mimo Sluneční soustavu.