KULTURA / Besedy a přednášky

Popis:
Autor / zdroj: archiv pořadatelů
Datum konání: čtvrtek 20. 2. 2020

Můžete se těšit na pomyslné putování po Beskydech prostřednictvím historických fotografií

FRÝDEK-MÍSTEK

Beskydy známé, neznámé. Tak se jmenuje přednáška Jaromíra Poláška, která je na programu ve čtvrtek 20. února od 16.30 hodin v přednáškovém sále Zeleného domu v Zámecké ulici, č. p. 65 ve Frýdku-Místku.

Můžete se těšit na pomyslné putování po Beskydech prostřednictvím historických fotografií a pohlednic, např. Gruň, Bílý Kříž, Prašivá, Ropička, Javorový, Palkovické hůrky a další. Doplněno studijní výstavou.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Frýdek-Místek bude cílem jedné z etap cyklistického závodu Czech Tour

Frýdek-Místek bude i letos součástí prestižního a největšího etapového závodu profesionálních cyklistů v České republice Czech Tour. V sobotu 8. srpna

Také s Jabloncem uhrál Klasik jednu výhru a jednu prohru

Ke druhému dvojzápasu barážových soubojů o postup do české nejvyšší baseballové soutěže museli baseballisté Frýdku-Místku zajet až do Jablonce. A s je

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

DNES SE STALO

OBJEVY7. srpna 1679

francouzský objevitel René Robert Cavelier de La Salle dosáhl Niagarských vodopádů.

DOPRAVA7. srpna 1901

mezi Mostem a Litvínovem byl zahájen provoz úzkorozchodné elektrické tramvaje.

VESMÍR7. srpna 1961

sovětský kosmonaut German Titov byl na palubě Vostoku 2 druhým sovětem ve vesmíru a prvním člověkem, který strávil v kosmu více než den. Za 25 a půl hodiny obletěl Zemi sedmnáctkrát.

POZVÁNKA OBRAZEM