CESTOVÁNÍ / Náš tip

Popis:
27.3.2018

Na náměstí ve Frýdku-Místku vyroste Velikonoční městečko

FRÝDEK-MÍSTEK

Velikonoce ve Frýdku-Místku budou již tradičně veselé. Svátky jara město oslaví od čtvrtka 29. do soboty 31. března na místeckém náměstí Svobody, kde vyroste Velikonoční městečko. Lákat bude na zajímavý program pro všechny bez rozdílu věku. Samozřejmě nebudou chybět prodejci tradičního velikonočního zboží a připraveno bude i bohaté občerstvení.

Po velmi povedeném Masopustním jarmarku v duchu Farmářských trhů štafetu u veřejnosti oblíbených akcí na místeckém náměstí znovu převezme městská KulturaFM, v jejíž produkci se připravuje Velikonoční městečko. I tady půjde o tradice, ale s mnohem bohatším, žánrově pestrým kulturním programem, takže pro nás pro všechny znovu příležitost se potkat, vychutnat si pospolitost, blížící se jaro, nějaké ty dobrůtky i odkaz velikonočních zvyků dřívějších generací,“ zve na Velikonoční městečko, které je neustále vylepšováno podobně jako to adventní, primátor Michal Pobucký.

Letos budou součástí Velikonočního městečka nejrůznější workshopy a dílny. Zkušení řemeslníci předvedou pletení pomlázek a košíků, vyřezávání ze dřeva, či předení a tkaní vlny. „Pro děti budou připraveny výtvarné dílničky, ve kterých si budou moci vyrobit velikonoční dekorace. Kdo bude mít chuť se krásně ozdobit, může vyzkoušet oblíbené malování na obličej, tentokráte inspirované jarem a Velikonocemi. A každé dopoledne je bude na náměstí čekat divedélko“ uvedla Linda Hartenbergerová z KulturyFM.

Chybět nebudou tradiční trhy. Náměstí zaplní na třicet stánků s tradičním zbožím od pomlázek, ošatek, kraslic a perníčků přes dřevěné či pletené a háčkované výrobky až po jarní cibuloviny. Nabízet se bude i bohaté občerstvení, například grilovaná žebra, bramboráky, frgály a podávat by se mohlo i velikonoční zelené pivo nebo zázvorák.

Velice pestrý bude i hudební program, který se ponese v duchu folklóru. Ve čtvrtek bude pódium patřit valašské cimbálové muzice Úsměv. Na ni naváže legenda české folkrockové scény, kapela Fleret se Zuzanou Šulákovou, dcerou slavné Jarmily Šulákové, frýdecko-místeckou scénu v pátečním programu zastoupí indie-folková hudební skupina Hrozen. „O pátečním poledni zazní náměstím zpívané pašije. Biblický příběh podle evangelia sv. Jana v podání spojených schol farnosti Frýdek,“ připomíná zajímavost letošního programu – tradiční křesťanské hudebně dramatické představení – Jakub Tichý. Sobotní program bude žánrově pestrý. Dopoledne zahraje energickou muziku na pomezí swingu, latino a jazzu kapela HTK Band a odpoledne to bude secesně-folkové duo Kaspar Melichar, cimbálovka Kotci i folk-rocková kapela F-M band. Program celého Velikonočního městečka uzavře hudební soubor BraAgas, který se zaměřuje na lidovou historickou hudbu.

Velikonoční městečko pořádá Statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím KulturyFM, s přispěním městských společností TS a. s. a Frýdecká skládka a. s. Na všechny koncerty, dílny a atrakce je vstup zdarma.

čtvrtek 29.3.

15.00 Divadýlko ententýky - Jarní pohádka s myškou Klárkou a veverkou Terkou
16.00 Cimbálová muzika úsměv
17.00 Fleret a Zuzana Šuláková - folk-rock

pátek 30.3.

10.00 Divadlo Křesadlo - pohádka Vodníčkovo jaro
11.00 Hrozen - indie-folk
12.00 Zpívané pašije
14.00 Calata - historická hudba
15.00 Cimbálová muzika Slifka
16.00 Cimbálová muzika Friš
17.00 Ostravička - dětský folklorní soubor

sobota 31.3.

10.00 Divadlo Kejkle - pohádka Velikonoční hrátky
11.00 HTK Band - jazz, swing, folklor
14.00 Kaspar Melichar - secesně-folkové duo
15.00 Cimbálová muzika Kotci
16.00 F-M band - folk-rock
17.00 BraAgas - world music

Autor / zdroj: Bc. Jana Matějíková

Doporučujeme

PNEUCENTRUM PROFI s.r.o - PNEUSERVIS pro osobní, dodávkové, nákladní, zemědělské, průmyslové, EM vozy a motocykly

3D3 geometrie pro os., dod. a offroad vozy, autodiagnostika, čištění a diagnostika autoklimatizace, seřizování světel pomocí regloskopu,opravy autoskel, AUTOSERVIS. PNEUCENTRUM PROFI s.r.o., Frýdecká 277, 739 61 Třinec, tel.: 558 329 923, 776 766 766.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Frýdek-Místek vysadí další stovky stromů a keřů, bude mezi nimi i strom lásky

Frýdek-Místek se snaží dlouhodobě nejen obnovovat, ale také rozšiřovat městskou zeleň. Kromě květinových záhonů vysazuje také nové stromy a keře, kter

Post

Jubilejní Souznění nabídne exkluzivní program

Vycházející pěvecká hvězda; houslistka světového formátu; účinkující, jejichž tvorbu oceňuje organizace UNESCO; vokální seskupení ze StarDance a premi

Post

Topíte, topíte a pořád hodně platíte? Už nemusíte!

Zimní počasí se blíží stále rychleji. Díky sychravému počasí jsme již zahájili topnou sezónu. To má za následek samozřejmě větší odběr, elektřiny, ply

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.pneucentrumprofi.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě