SPORT / Ostatní sporty

Popis: Vizualizace nové sportovní haly, která vznikne v Nové Bělé.
Vizualizace nové sportovní haly, která vznikne v Nové Bělé.
Autor / zdroj: Andrea Vojkovská
28.11.2019

V Nové Bělé se v příštím roce začne stavět multifunkční sportovní hala

OSTRAVA

V Nové Bělé se v příštím roce vybuduje multifunkční sportovní hala, město už vyhlásilo výběrové řízení na firmu, která ji postaví. V lokalitě se spádovou oblastí o 100 tisících obyvatelích v současnosti není žádné odpovídající sportovní zařízení, místní sportovní kluby nemají v zimě kde trénovat.

Hala by měla přijít na zhruba 47 milionů korun, polovinu z toho by mohla pokrýt dotace.

Město postupně buduje sportovní infrastrukturu tak, aby se dobré podmínky pro rozvoj sportu, sportovních klubů a spolků postupně vytvořily ve všech obvodech. V lokalitě jižního okraje Ostravy se spádovou oblastí, do které patří Výškovice, Nová Bělá, Stará Bělá, Hrabová a Proskovice se aktuálně nenachází žádné sportovní zařízení víceúčelového typu, což způsobuje deficit sportovního využití. Poptávka tam výrazně převyšuje nabídku. Mimořádně úspěšní stolní tenisté Nové Bělé nebudou mít od příštího roku kde hrát své mistrovské zápasy, podobný problém řeší aktivní sokolové. Proto jsme se rozhodli postavit sportovní halu právě v tomto městském obvodě. V Nové Bělé je navíc příhodné místo přímo u zastávky městské hromadné dopravy, halu tak budou moci pohodlně využívat i obyvatelé z blízkého okolí,“ řekla náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

Tělocvična se začne stavět podle dokumentace společnosti Chválek Ateliér na jaře příštího roku. Město v tuto chvíli čeká na informaci, jestli získá dotační podporu z programu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, která by měla pokrýt polovinu nákladů.  Dvacet milionů korun uhradí městský obvod Nová Bělá, zbývající finanční prostředky uvolní ze svého rozpočtu město Ostrava. Sportoviště bude dokončeno v listopadu příštího roku.

V nové hale bude univerzální hřiště o rozměrech 30 na 18 metrů, malé hlediště s kapacitou 50 až 100 diváků, skladové prostory, klubovna a sociální zázemí se čtyřmi šatnami. Součástí areálu bude nové parkoviště s 23 místy. Velikost hřiště umožní hrát  vybrané sporty jako basketbal, badminton, volejbal a stolní tenis na na profesionální úrovni. Vhodná bude také pro rekreační hru tenisu, házené, florbalu, futsalu a pro další sporty. Záměr stavby haly vítají místní sportovci, starosta obvodu i celé zastupitelstvo.

Rozhodnutí města postavit v Nové Bělé multifunkční sportovní halu jsme přijali s radostí. Nové sportovní zázemí už považujeme za nutnost.  Nová Bělá nedisponuje žádnými prostory pro trénink, natož pro pořádání turnajů. Není zde dokonce ani sál. Jakmile se v říjnu na zimu uzavře sokolské hřiště, půl roku zde není kde sportovat.  Od nové haly si slibujeme zvýšení počtu členů ve stávajících sportovních spolcích a možná i vznik nových klubů,“ uvedl starosta Nové Bělé Lumír Bahr.

Tělocvičnu budou využívat basketbalisté, stolní tenisté a tenisté TJ Sokol Nová Bělá, klub Okinawa karate Ostrava, Fotbalový klub Stará Bělá, Volejbalový spolek Ostrava, tým národní házené SSK Vítkovice a také Junák – Český skaut Stará Bělá. V dopoledních hodinách v ní budou sportovat děti z místní mateřské a základní školy, odpoledne děti z družiny, protože školní tělocvična ze sedmdesátých let minulého století už nevyhovuje svými parametry pro mnohé sporty a nedostačuje kapacitně i vybavením. Zejména večerní volné časy budou určeny k rekreačnímu sportování pro širokou veřejnost.

Autor / zdroj: Andrea Vojkovská

DALŠÍ ČLÁNKY

Testování dobrovolníků na protilátky proti koronaviru ukončeno

Na začátku května spustil Moravskoslezský kraj testování na nový typ koronaviru. Jeho cílem bylo ověřit promořenost obyvatel na jeho reprezentativním

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Frýdecko-místecký hospic může díky daru Nadace ČEZ i v době koronaviru přijímat pacienty s tracheostomií

Hospic Frýdek-Místek získal od Nadace ČEZ v rámci krizového grantu 50 tisíc korun na nákup sterilizátoru vzduchu.

DNES SE STALO

KATASTROFY25. května 1891

na Jubilejní zemské výstavě v Praze byl poprvé vypuštěn balon Kysibelka. Proslavil se především svým prvním a jediným volným letem, který skončil ztroskotáním.

VESMÍR25. května 1961

prezident USA John F. Kennedy ve svém projevu uvedl, že by Spojené státy měly v rámci programu Apollo dopravit člověka na Měsíc a bezpečně zpět na Zemi do roku 1970.

SPORT25. května 1998

na nejvyšší horu světa Mount Everest vystoupil první tělesně postižený horolezec – jednonohý Američan Tom Whittaker.

POZVÁNKA OBRAZEM