SPORT / Hokej

Popis:
14.12.2018

Frýdek udolal Třebíč až v prodloužení

FRÝDEK-MÍSTEK / TŘEBÍČ

Frýdek-Místek získal dva body za výhru v prodloužení, když rozhodla jeho přesilovka v nastaveném čase. Christov nabil na modrou čáru Lukáši Kovářovi a ten svou tvrdou ranou překonal Vejmelku.

Úvodní třetina začala pro domácí vyloučením. Ačkoli Slezané oslabení ubránili a dvě vteřiny poté, co se vyloučený Filip Haman vrátil na ledovou plochu, se prosadil Adam Flok a poslal tak domácí do vedení. Pro Floka to byla premiérová branka nejen za Frýdek-Místek, ale také v této soutěži. Do větší šance se dostal David Klimša, když střílel z pravého kruhu a ještě dorážel, každopádně Karla Vejmelku nepřekonal.

Až ve třicáté čtvrté minutě se gólově prosadili i hosté. Po nahození jednoho z hráčů Třebíče, se k němu přes Filipa Hamana dokázal dostat Michal Vodný a vyzvedl puk přes Danečkovu ruku do branky. Další branka v této dvacetiminutovce k vidění nebyla.

V závěrečné třetině se do vedení chtěly dostat oba celky. Velkou příležitost měl Lukáš Nedvídek, ten dostal dobrou přihrávku před branku, kde byl úplně sám. Daneček ale tuhle šanci dokázal zničit. V padesáté druhé minutě propukla velká radost ze strany domácích fanoušků. Patrik Husák si dobře poradil s třebíčským protihráčem a vypálil. Rána sice za Vejmelku neprošla, ale Rudovský ještě dorážel, to taky nestačilo. Až dorážka Davida Klimši už skončila za třebíčským gólmanem. Tři a půl minuty před zazněním sirény přišlo vyrovnání. Kotouč se nešťastně odrazil od Davida Kofroně k Lukáši Vágnerovi, který vyslal na bránu takovou ránu, že proletěla naprosto všechno a zastavila se až o síť za Danečkovými zády.

Jenže k žádné rozhodující brance v základním čase nedošlo. Proto se musela hra přesunout do prodloužení. Hosté ale byli vyloučení, když se na ledě objevili čtyři hráči. Necelou minutu před koncem prodloužení Lukáš Kovář rozhodl o dnešním utkání. Vít Christov přihrál Kovářovi k modré a ten se do střely opřel. 

HC Frýdek-Místek - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2 po prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Flok (Bartko, Kuťák), 52. Klimša (Rudovský, Husák), 65. L. Kovář (Christov, Novotný) – 34. Vodný (P. Kratochvíl), 57. L. Vágner (Vodný, P. Kratochvíl)
Rozhodčí: Barek, Vrba – Bubela, Zedník
Vyloučení: 4:5
Využití: 1:1
V oslabení: 0:0

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, L. Kovář, Krisl, D. Stránský – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Rudovský, Novotný, Martynek (A) – Kaukič, Peterek, Klimša (A) – Flok, Kuťák, Motloch

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Szathmáry, Vl. Brož, Nedbal, L. Vágner, Furch, V. Čejka (C), Hort – P. Kratochvíl, Raška, Vodný (A) – Havlát, Nedvídek, Kusko (A) – M. Novák, Mlynář, Süss – Paták, Tadeáš Král, Malec

Autor / zdroj: Markéta Mikeschová / hcf-m.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Frýdek-Místek ovládne Mezinárodní folklorní festival

Mezinárodní folklorní festival patří k tradičním kulturním akcím ve Frýdku-Místku. Letos město roztančí ve dnech 11. až 17. června.

Post

RegioJet vytvoří na Ostravsku až 150 nových pracovních míst

RegioJet hledá nové zaměstnance pro stávající dálkové vlaky, i pro nové rychlíky na trase z Bohumína a Ostravy do Brna, které vyjedou od 15. prosince

Post

Inspektoři z České inspekce životního prostředí uložili loni pokuty za více než 15 milionů korun

V Moravskoslezském kraji provedli inspektoři v loňském roce 1705 kontrol a uložili 279 pravomocných pokut v celkové výši 15 316 390 korun.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA