KULTURA / Festivaly

Popis:
10.4.2017

Festival Ladná Čeladná letos rozšiřuje hudební nabídku

ČELADNÁ

Již potřetí bude Čeladná hostit hudební festival s dětskou scénou nesoucí příznačný název Ladná Čeladná. Letošní ročník, který se odehraje 4. a 5. srpna v areálu Základní školy Čeladná, přináší řadu novinek. Tou největší je vznik druhé scény, na níž se budou střídat divadelní představení s koncerty.

Vedle již tradiční hlavní hudební scény tak bude letos fungovat i menší stage. „Vznikem druhé scény reagujeme na hluchá místa, která v předchozích ročnících nastávala v době, kdy se na hlavní scéně připravoval koncert další kapely. Program na této malé scéně se bude proměňovat dle denní doby. Odpoledne se zde odehrají divadelní představení pro děti, poté bude následovat koncert a na závěr vystoupí DJ,“ přibližuje člen dramaturgického týmu Jiří Moravčík.

I tento rok festival slibuje pestrou hudební nabídku napříč hudebními žánry. Kompletní program organizátoři zveřejní v polovině dubna, z dosud ohlášených domácích kapel můžeme zmínit například písničkáře Pekaře, pyšnícího se na Youtube statisíci zhlédnutí, či Pokáče, jehož aktuální turné po Česku bývá beznadějně vyprodané. Jako bonus pak Pokáč na Ladné Čeladné vystoupí s pěveckým sborem ZŠ Čeladná, s nímž odehraje dvě skladby. Festival dále uvede třeba Jananas, známé svými originálními texty, nebo kapelu The Tap Tap, kterou založili studenti Jedličkova ústavu a s níž sklízejí úspěchy nejen doma, ale také za hranicemi. Mezi interprety se objeví rovněž zahraniční kapela. „Naším cílem je každý rok představit návštěvníkům zajímavou zahraniční kapelu, kterou sice v rádiu neuslyšíme, ale rozhodně stojí za to si ji poslechnout. Letos volba padla na britské Skinny Lister, hrající směsici folku, rocku a punku. Na loňských Colours kapela patřila mezi perličky na Drive stage a na strhující show se může těšit i Ladná Čeladná,“ podotkl Jiří Moravčík.

Kromě hudebního programu organizátoři již tradičně připravují plnohodnotnou dětskou scénu tak, aby na festival mohli dorazit rodiče s dětmi a měli jistotu, že se jejich ratolesti zabaví. Na Ladné Čeladné tak nebudou chybět divadelní představení pro děti, čtení pohádek v podání hudebníků a divadelníků, workshopy nebo dětská zóna s trampolínou, stolními hrami či malováním na obličej. Na dětské filmové scéně, jejímž partnerem je Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, se budou promítat filmy. A v tělocvičně vznikne klidová zóna, kde si budou moci malí návštěvníci odpočinout od festivalového ruchu.

Vstupenky lze letos nově zakoupit přes prodejní síť Ticketpro a dále také v Knihovně a informačním centru v Čeladné nebo v prodejně Oriental v Ostravě-Zábřehu.

Autor / zdroj: Mgr. Michaela Vávrová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Na frýdeckém zámku zazní gospelové písně v podání Pěveckého sboru Janáček

Muzeum Beskyd zve všechny zájemce na tradiční vánoční odpoledne na frýdeckém zámku, které je na programu ve středu 26. prosince od 13.00 do 17.00 hodi

Post

Frýdek udolal Třebíč až v prodloužení

Frýdek-Místek získal dva body za výhru v prodloužení, když rozhodla jeho přesilovka v nastaveném čase. Christov nabil na modrou čáru Lukáši Kovářovi

Post

Nemocnice Třinec zve na Den otevřených dveří porodního a novorozeneckého oddělení

Nemocnice Třinec zve především budoucí maminky na Den otevřených dveří porodního a novorozeneckého oddělení, který se koná ve středu 12. prosince od 9

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA