AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis:
Autor / zdroj: Magda Otáhalová
5.1.2021

V Bílovecké nemocnici se dnes začalo očkovat

Bílovec

Také zdravotnický personál Bílovecké nemocnice, a.s. má možnost nechat se očkovat proti koronaviru, a to vakcínou firmy Pfizer. Dorazilo zde několik desítek očkovacích látek, které budou aplikovány během dneška (5. 1. 2021) a zítřka.

Podle ředitele Bílovecké nemocnice, a.s. Josefa Zajíce je o očkování zájem. „Z více než dvou set zaměstnanců a zdravotnického personálu se chce naočkovat něco přes 40 %. Nutno říci, že mnoho zaměstnanců naší nemocnice již nemoc prodělalo, tudíž se u nich předpokládá dostatečná paměťová imunita a jsou alespoň několik měsíců chráněni. K očkování těchto přistoupíme později."

„Neváhala jsem ani minutu, tuhle možnost určitě vítám, jsem ráda, že vakcíny dorazily konečně taky do krajských nemocnic,“ uvedla krátce po očkování jedna ze sester.

„Podílím se i na péči o pacienty s covidem, a to, že očkování začalo, je jenom dobře, protože jinak z této situace není cesty ven,“ dodává další očkovaný lékař.

V první fázi očkováním prochází zaměstnanci covidových pracovišť, JIP a odběrového centra. Dalšími vakcínami, které by měly dorazit v průběhu dalších dnů, budou očkováni rizikoví pacienti Bílovecké nemocnice, a.s.

Autor / zdroj: Magda Otáhalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Tragický týden pro chodce v Moravskoslezském kraji

Zdravotnická záchranná služby MSK zasahovala v uplynulých desítkách hodin u tří událostí, při nichž došlo na území Moravskoslezského kraje ke střetům

Umělci s hendikepem dostali cenu hejtmana Moravskoslezského kraje

Celkem sedm hendikepovaných umělců převzalo z rukou hejtmana kraje Ivo Vondráka ocenění za svou tvorbu.

Mění se jízdní řády autobusů a vlaků. Málo využívané linky se ruší, ve všech autobusech bude wifi a možnost platit kartou

Občané Moravskoslezského kraje, kteří využívají veřejnou autobusovou dopravu, by měli od 13. prosince počítat se změnami v jízdních řádech a v provozu

DNES SE STALO

HISTORIE16. ledna 1493

se Kryštof Kolumbus, po své první cestě do Nového světa, vrátil do Španělska.

DOPRAVA16. ledna 1948

započala výroba Fordu série F, nejprodávanějšího amerického pick-upu.

VESMÍR16. ledna 1996

na hvězdárně Kleť byla objevena planetka 1996 BG, která později dostala jméno Járacimrman.

POZVÁNKA OBRAZEM