AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Mezi prvními naočkovanými zdravotníky proti Covid-19 byla také vrchní sestra jednotky DIOP (dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče)  SZZ Krnov Olga Kurečková.
Mezi prvními naočkovanými zdravotníky proti Covid-19 byla také vrchní sestra jednotky DIOP (dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče) SZZ Krnov Olga Kurečková.
Autor / zdroj: Jiří Krušina
4.1.2021

SZZ Krnov začalo s očkováním zdravotníků proti Covid-19

Krnov

Třicet ampulek (180 dávek) s vakcínou proti novému onemocnění Covid-19 společnosti Pfizer dorazilo v pondělí 4. ledna do Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov. Nemocnice začala o několik desítek minut později s očkováním přihlášených zdravotníků.

„Mezi svátky jsme spustili na našem intranetu on-line tabulku, do které se mohou přihlásit všichni zaměstnanci nemocnice, kteří mají o očkování zájem. Zatím se přihlásila přibližně třetina personálu (cca 300 zaměstnanců) a počítáme s tím, že se další kolegové budou hlásit v těchto dnech po návratu z dovolené,“ sdělil ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

První várka vakcíny by měla být během dvou dní rozdělena mezi zdravotníky z první linie a klíčové zaměstnance nemocnice. V dalších dnech budou první dávkou vakcíny očkováni další zaměstnanci nemocnice.

Úplně prvním naočkovaným člověkem v okrese Bruntál se stal v pondělí 4. ledna 2021 v 10.30 hodin náměstek pro léčebnou péči SZZ Krnov, primář chirurgie a operatér MUDr. Bronislav Sedláček. „Tím, že se denně pohybuji mezi ambulancemi, operačními sály, urgentním příjmem, covidovými jednotkami a ředitelstvím, byl jsem kolegy vybrán jako nejvhodnější kandidát na první dávku nového očkování. Osobně mám za to, že je očkování jedinou šancí, jak současnou situaci zvládnout, pokud se chce společnost vrátit k běžnému způsobu života. Chápu, že někteří lidé mohou mít z očkování jisté obavy, ale neměli by podléhat tvrzení různých dezinformátorů, kteří nám celý minulý rok tvrdili nesmysly typu, že Covid-19 neexistuje,“ nechal se slyšet lékař Bronislav Sedláček.

Mezi zájemci o očkování je také ředitel nemocnice Ladislav Václavec. „Mám za to, že by nejdříve měli být chráněni kolegové z první linie. Ale zájem o očkování mám a pokud zůstane očkovací látka, tak se naočkovat nechám. Zda to bude hned zítra či za pár týdnů, je mi jedno. Rozhodně očkování považuji za možnost, jak covid-19 potlačit či ideálně vymýtit,“ prohlásil ředitel SZZ Krnov Ladislav Václavec.

Druhou dávku vakcíny dostanou zdravotníci za 21 dní od prvního termínu očkování.  

Autor / zdroj: Jiří Krušina

DALŠÍ ČLÁNKY

Tragický týden pro chodce v Moravskoslezském kraji

Zdravotnická záchranná služby MSK zasahovala v uplynulých desítkách hodin u tří událostí, při nichž došlo na území Moravskoslezského kraje ke střetům

Umělci s hendikepem dostali cenu hejtmana Moravskoslezského kraje

Celkem sedm hendikepovaných umělců převzalo z rukou hejtmana kraje Ivo Vondráka ocenění za svou tvorbu.

Mění se jízdní řády autobusů a vlaků. Málo využívané linky se ruší, ve všech autobusech bude wifi a možnost platit kartou

Občané Moravskoslezského kraje, kteří využívají veřejnou autobusovou dopravu, by měli od 13. prosince počítat se změnami v jízdních řádech a v provozu

DNES SE STALO

HISTORIE16. ledna 1493

se Kryštof Kolumbus, po své první cestě do Nového světa, vrátil do Španělska.

DOPRAVA16. ledna 1948

započala výroba Fordu série F, nejprodávanějšího amerického pick-upu.

VESMÍR16. ledna 1996

na hvězdárně Kleť byla objevena planetka 1996 BG, která později dostala jméno Járacimrman.

POZVÁNKA OBRAZEM