VOLNÝ ČAS / Pod širým nebem

Do Bohumína se vrací čas vinobraní a poutí
 
Autor / zdroj foto: Pavel Čempěl

Bohumín

Kvalitní jihomoravská vína, několik druhů burčáku a folklorní vystoupení nabídne letošní vinobraní v centru Bohumína. Víkendový program slibuje vyžití nejen pro dospělé, počítá se i se zábavou pro nejmladší generaci. Do Starého Bohumína přijede pouť.

Oslavy vína budou mít tradiční podobu spojenou s koštováním, jarmarkem a cimbálovou muzikou. Vypuknou v sobotu 11. září na centrálním náměstí T. G. Masaryka ve tři hodiny odpoledne. „Pořádáme už osmý ročník, jde o jednu z nejoblíbenějších akci babího léta. Loni o ni lidé kvůli koronaviru přišli, o to více se na ni teď těší. Díky příznivější situaci v souvislosti s pandemií jsme se v létě pustili do příprav a podařilo se nám nasmlouvat jak vinaře, tak i kulturní program. A mělo by vydržet i slunečné počasí,“ uvedl ředitel pořádající agentury K3 Bohumín Karel Balcar.

Alternativou k sobotnímu vinobraní je hudební festival, který v areálu hasičské zbrojnice ve Skřečoni pořádá spolek Město Bohů. Na pódiu se začne hrát o půl čtvrté odpoledne a vystřídají se na něm bluegrassové kapely Whiskey Before Breakfast a William. Zahrají i pop-rockoví Mezinámi, kteří slaví po více než deseti letech comeback, a organizátoři slibují i jedno překvapení. Akci finančně podpořilo město.

Zatímco program na sobotu potěší dospělé návštěvníky, neděle 12. září bude patřit těm nejmladším. „Do Starého Bohumína na náměstí Svobody zavítá pouť s kolotoči, střelnicí a stánky s pochutinami i suvenýry. O týden později, tedy 19. září, přijede pouť do Skřečoně,“ doplnil Balcar.

Pořadatelé kulturních akcí v Bohumíně doufají, že jejich podzimní plány nezhatí případná další vládní omezení. „Akce na září s největší pravděpodobností ohroženy nejsou, nicméně i s variantou částečného nebo úplného uzavření našich zařízení musíme počítat. Výrazně by nám to však zkomplikovalo situaci. Až do března máme program zaplněný představeními, přednáškami, výstavami a koncerty, které jsme museli v době pandemie odložit,“ podotkl Balcar.

Právě kvůli koronaviru nenabízí letos na podzim agentura K3 Bohumín divadelní předplatné. „Poslední představení, které ještě dlužíme lidem s permanentkami z loňské sezóny, se odehraje poslední zářijovou sobotu. Na nová představení nabídneme pravidelným předplatitelům slevu. A podle vývoje epidemické situace případně dáme permanentky do prodeje od nového kalendářního roku,“ uzavřel Balcar.

Autor / zdroj: Jana Končítková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.