AKTUÁLNĚ / Krimi

Požár seníku ve Lhotce způsobil škodu za dva miliony korun, bojovalo s ním osm jednotek hasičů
 
Autor / zdroj foto: HZS Moravskoslezského kraje

LHOTKA

Osm hasičských jednotek s deseti cisternami se v sobotu 28. srpna 2021 zapojilo do likvidace požáru seníku ve Lhotce na Frýdecko-Místecku.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena dvanáct minut po osmnácté hodině. K zásahu byly vyslány profesionální hasičské jednotky ze stanic HZS MSK ve Frýdku-Místku a Nošovicích, spolu s nimi pak dobrovolní hasiči z obcí Lhotka, Kozlovice, Frýdlant nad Ostravicí, Ostravice, Metylovice a Palkovice.

Už po příjezdu prvních jednotek na místo události byl seník o půdorysu přibližně 20 x 60 metrů požárem zcela zasažen, uvnitř bylo uskladněno téměř 1500 balíků sena určených pro krmení.

Hasiči v první fázi zásahu chránili vodními proudy vedle stojící budovu, postupně k hašení seníku nasadili osm vodních proudů.

Na nedalekém rybníce bylo po dohodě s jeho majitelem zřízeno čerpací stanoviště se třemi čerpadly. Odtud jednotky dopravovaly kyvadlově vodu na požářiště cisternami.

Seno bylo nakladačem majitele postupně vyváženo na sousední louku, kde jej hasiči rozhrabávali a dohašovali. Práce na vyklízení a postupném prolévání sena budou probíhat až do ranních hodin.

Vyšetřovatel stanovil předběžnou škodu na dva miliony korun, příčina vzniku je v šetření.

Autor / zdroj: Jakub Kozák

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.