AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
20.7.2020

Banální přestupek se během chvíle změnil v trestný čin

OSTRAVA

V sobotu krátce před 19. hodinou u jedné z prodejen potravin v Ostravě – Mariánských Horách strážníci spatřili muže, který konzumoval alkoholické nápoje na místě, kde je to zakázáno. Po provedené lustraci se tento muž vzápětí stal osobou podezřelou ze spáchání trestného činu.

V sobotní podvečer v Ostravě – Mariánských Horách na ulici 1. Máje u prodejny potravin U Kocourů upoutal pozornost strážníků muž, který zde konzumoval láhvové pivo. Pivo totiž konzumoval na místě, kde je konzumace alkoholických nápojů  zakázána obecně závaznou vyhláškou města Ostravy.

Poté, co byl muž strážníky vyzván k prokázání totožnosti, jim sdělil, že žádné doklady u sebe nemá. Protože nebyl na místě schopen věrohodným způsobem hlídce prokázat svou totožnost, byl předveden na služebnu Policie České republiky.

Provedenou lustrací v dostupných evidencích bylo následně zjištěno, že se jedná o 37letého muže slovenské národnosti. Tomuto muži bylo v roce 2006 uloženo vyhoštění z České republiky. V České republice tak pobýval nelegálně.

Výtečníka, který vědomě mařil výkon úředního rozhodnutí si tak hned na místě ponechali kolegové z Policie České republiky k dalším úkonům.

Autor / zdroj: Jindřich Machů

DALŠÍ ČLÁNKY

Frýdek-Místek bude cílem jedné z etap cyklistického závodu Czech Tour

Frýdek-Místek bude i letos součástí prestižního a největšího etapového závodu profesionálních cyklistů v České republice Czech Tour. V sobotu 8. srpna

Také s Jabloncem uhrál Klasik jednu výhru a jednu prohru

Ke druhému dvojzápasu barážových soubojů o postup do české nejvyšší baseballové soutěže museli baseballisté Frýdku-Místku zajet až do Jablonce. A s je

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

DNES SE STALO

OBJEVY7. srpna 1679

francouzský objevitel René Robert Cavelier de La Salle dosáhl Niagarských vodopádů.

DOPRAVA7. srpna 1901

mezi Mostem a Litvínovem byl zahájen provoz úzkorozchodné elektrické tramvaje.

VESMÍR7. srpna 1961

sovětský kosmonaut German Titov byl na palubě Vostoku 2 druhým sovětem ve vesmíru a prvním člověkem, který strávil v kosmu více než den. Za 25 a půl hodiny obletěl Zemi sedmnáctkrát.

POZVÁNKA OBRAZEM