AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis:
Autor / zdroj: Jana Matějíková
6.6.2020

Komunikace na TGM bude uzavřena déle, než se předpokládalo

FRÝDEK-MÍSTEK

Oprava střední části frekventované třídy T. G. Masaryka ve Frýdku se komplikuje. Při odfrézování povrchu stávající vozovky se posunuly a klesly betonové plochy autobusových zálivů. To znamená, že popraskaly a mezi jednotlivými betonovými pláty navíc vznikly i několikacentimetrové výškové nerovnosti. Rada města rozhodla, že je nutné betonové autobusové zálivy opravit spolu s komunikací.

Komunikace od Rubikovy křižovatky po kruhový objezd u Kostikova náměstí tak bude uzavřena až do 26. června. Autobusové zastávky budou mimo provoz ještě déle, a to až do 17. července. Důvodem jsou technologické postupy opravy betonových zálivů, zejména ve spojitosti s vytvrdnutím betonu, což si žádá jistý čas. Autobusové zálivy by sice mohly mít povrch asfaltový jako navazující vozovka, ale vzhledem k vytíženosti zastávek by v nich autobusy brzy vyjezdily koleje.

„Pokud bychom zálivy neopravili nyní, ale třeba za rok, byla při tom poškozena i část nyní nově pokládaného asfaltového koberce, což by bylo značně neekonomické a taky by si to vyžádalo další dopravní uzavírku této frekventované komunikace, což není žádoucí. Navíc od července bude tento úsek také součástí objízdné trasy v rámci oprav ramp na estakádě, za kterou stojí Ředitelství silnic a dálnic a která potrvá až do příštího roku. Doprava tam tedy bude ještě hustější, což by nějaké pozdější opravy autobusových zastávek značně komplikovalo. Proto jsme dnes na radě rozhodli, že vzhledem k poškození betonů, které se vlivem prací tak zvaně pohnuly a klesly nebo naopak vystoupily, budou opraveny spolu s komunikací,“ vysvětlil náměstek primátora Karel Deutscher.

Práce si vyžádají úplné odstranění betonových autobusových zálivů, zřízení nového podkladu a vybetonování zálivů. Uzavírka se tedy prodlouží o dobu potřebnou na tyto práce, tedy do 26. června. Následně bude průjezd TGM povolen. Nicméně autobusové zastávky budou mimo provoz déle, z důvodu nutného tvrdnutí betonu, a to až do 17. července. Autobusy tak budou i nadále jezdit po objízdných trasách a využívat nejbližší zastávky u magistrátu a Na Veselé.

Prodloužená doba uzavírky není nic příjemného. Řidiči ale tuto situaci jistě zvládnou. Už nyní si našli své vlastní objízdné trasy, aby se jí vyhnuli, a jezdit po nich budou zhruba o tři týdny déle, než se předpokládalo. Následně ale budou projíždět vozovkou bez prasklin a výmolů.

Náklady na vybourání starých autobusových zálivů a vybudování zcela nových byly vyčísleny na 1,3 milionu korun.

Autor / zdroj: Jana Matějíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Frýdek-Místek bude cílem jedné z etap cyklistického závodu Czech Tour

Frýdek-Místek bude i letos součástí prestižního a největšího etapového závodu profesionálních cyklistů v České republice Czech Tour. V sobotu 8. srpna

Také s Jabloncem uhrál Klasik jednu výhru a jednu prohru

Ke druhému dvojzápasu barážových soubojů o postup do české nejvyšší baseballové soutěže museli baseballisté Frýdku-Místku zajet až do Jablonce. A s je

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

DNES SE STALO

OBJEVY7. srpna 1679

francouzský objevitel René Robert Cavelier de La Salle dosáhl Niagarských vodopádů.

DOPRAVA7. srpna 1901

mezi Mostem a Litvínovem byl zahájen provoz úzkorozchodné elektrické tramvaje.

VESMÍR7. srpna 1961

sovětský kosmonaut German Titov byl na palubě Vostoku 2 druhým sovětem ve vesmíru a prvním člověkem, který strávil v kosmu více než den. Za 25 a půl hodiny obletěl Zemi sedmnáctkrát.

POZVÁNKA OBRAZEM