AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis:
Autor / zdroj: Jana Matějíková
10.3.2020

Brány frýdeckého hřbitova neumožní vjezd bez povolení

FRÝDEK-MÍSTEK

Statutární město Frýdek-Místek upozorňuje nájemce hrobových míst i návštěvníky frýdeckého hřbitova na omezení vjezdu motorových vozidel na tento hřbitov. Od 16. března budou již všechny brány upraveny tak, aby jimi motorové vozidlo bez povolení neprojelo.

V řádu veřejných pohřebišť je uvedeno, že vjíždět autem na hřbitov je možné jen s prokazatelným souhlasem provozovatele, tedy společností TS a.s. „Téměř nikdo to ale nerespektoval. Docházelo tak k poškozování hrobových zařízení, ale taky travnatých ploch nebo chodníků, ke kterému se samozřejmě nikdo dobrovolně nehlásil. Větší přehled o pohybu vozidel na hřbitově by měl tomuto nešvaru zabránit,“ řekl primátor Michal Pobucký.

Od 16. března nebude možné vjet autem na hřbitov bez povolení. U poslední z hřbitovních bran bude uzamčeno jedno křídlo, přesněji u brány pod obřadní síní, takže vjezd již nebude možný. „Zachován zůstane pouze vstup pro pěší, který bude otevřen po celou provozní dobu hřbitova,“ dodal předseda představenstva TS a.s. Jaromír Kohut.

V případě nezbytně nutné potřeby vjezdu na hřbitov motorovým vozidlem, například z důvodu kamenických prací, je nutno se obrátit na správce hřbitova, kterým je společnost TS a.s.

Autor / zdroj: Jana Matějíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Moravskoslezský kraj zkouší ničit viry a bakterie ve vybraných vlacích speciálními nanonástřiky

Jak co nejúčinněji dezinfikovat hromadné dopravní prostředky a snížit tak riziko přenosu bakterií a virů? Budou speciální nanonástřiky fungovat ve vla

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

Město Frýdek-Místek nakoupilo roušky a předává je zdravotníkům, zítra začne distribuce seniorům

Primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký předal odpoledne Nemocnici ve Frýdku-Místku 2.500 kusů roušek z nanotextilie s účinností respirátoru FFP2. Zítra

DNES SE STALO

KULTURA9. dubna 1667

v pařížském Palais Royal se koná první veřejná výstava umění.

ZDRAVÍ9. dubna 1951

chirurg Jan Bedrna na čerstvě otevřené Vojenské lékařské akademii v Hradci Králové provedl první úspěšnou operaci chlopně. V tomto okamžiku se zrodila česká kardiochirurgie.

POZVÁNKA OBRAZEM