AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
21.8.2020

Vítání občánků ve Frýdku opět od září

FRÝDEK-MÍSTEK

Společenský obřad vítání občánků, při kterém jsou novorozené děti s trvalým pobytem na území Frýdku-Místku vítány mezi občany města, se znovu uskuteční od září. Konat se bude jako doposud v reprezentativních prostorách Rytířského sálu frýdeckého zámku.

Z důvodu vypuknutí pandemie koronaviru byla akce do odvolání zrušena. Nyní v ní chce město opět pokračovat, a to i přesto, že její účastníci budou muset dodržovat zpřísněná hygienická opatření, včetně nutnosti mít při tomto slavnostním obřadu na obličeji roušky. 

„Mezi občany je o tuto akci veliký zájem. Zaznamenáváme desítky telefonátů s dotazy, kdy ji opět obnovíme. Jelikož jsme byli nuceni zrušit kvůli koronaviru čtyři termíny, nepřivítali jsme mezi nás ještě několik dětí narozených v loňském roce. Proto taky na září plánujeme hned tři termíny. Další vítání se, pokud to situace dovolí, uskuteční také v říjnu, listopadu a prosinci,“ řekl primátor Michal Pobucký.

Pozvánky k vítání občánků jsou rodičům zasílány na základě vyplněné přihlášky, kterou obdrží spolu s rodným listem dítěte (v případě, že se porod uskutečnil v jiném městě, zašle přihlášku rodičům kancelář primátora). Přihlášku je nutné vyplnit z důvodu souhlasu s užitím osobních údajů.

„Rodiče jsou zváni na obřad minimálně dva týdny před termínem jeho konání. Pokud jim termínem nevyhovuje, mohou jej po dohodě přesunout,“ zopakoval primátor s tím, že k vítání mohou rodiče hlásit dítě až do jednoho roku jeho věku.

Vítání občánků se koná dle zájmu rodičů, a to zpravidla jednou měsíčně, s výjimkou prázdninových měsíců, kdy se tato akce nekoná. V loňském roce bylo mezi občánky města slavnostně přivítáno 285 dětí.

Další informace získáte na stránkách města.

Autor / zdroj: Jana Matějíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Senioři dostanou od kraje další bezpečnostní hlásiče

Hlásiče požáru a detektory oxidu uhelnatého dostanou zdarma senioři nad 65 let. Kraj tak navazuje na zvyšování bezpečnosti starších občanů.

Hasiči vyprošťovali v pondělí večer až do noci Scanii s těžkým nákladem

Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v pondělí večer více než čtyři hodiny ve Fryčovicích u nehody nákladního automobilu Scania, jehož návěs

Vítání občánků ve Frýdku opět od září

Společenský obřad vítání občánků, při kterém jsou novorozené děti s trvalým pobytem na území Frýdku-Místku vítány mezi občany města, se znovu uskutečn

DNES SE STALO

ŠKOLSTVÍ1. října 1863

byla v Praze otevřena první městská vyšší dívčí škola.

DOPRAVA1. října 1964

byl v Japonsku zahájen provoz vysokorychlostních vlaků – šinkansen. Trať spojila dvě největších japonská velkoměsta - Tokio a Ósaku. Maximální rychlost na trati byla 210 km/h. Tato trať byla okamžitým úspěchem, již tři roky po zahájení provozu bylo přepraveno 100 milionů cestujících.

DOPRAVA1. října 1973

byl ukončen provoz na poslední úzkorozchodné trati na Ostravsku.

POZVÁNKA OBRAZEM